foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


13 469 66 49
sekretariatbdk@lesko.pl
KONTAKT

INFORMACJA

INFORMACJA

Jedno życie leskie – SPEKTAKL ONLINE (kliknij)

Aerobik to rytmicznie wykonywane ćwiczenia przy muzyce. Polegające zazwyczaj na powtarzaniu prostych choreografii z elementami różnorodnych ćwiczeń.
 
Lekcja aerobicu zasadniczo składa się z trzech części:
  1. rozgrzewka- celem rozgrzewki jest przygotowanie organizmu do ćwiczeń. Nie należy o niej zapominać, gdyż tylko w ten sposób można zaadaptować organizm do późniejszego wysiłku. Organizm staje się bardziej sprawny i zdolny do ćwiczeń.
  2. cześć aerobowa (cardio– sercowa)- powinna trwać ok. 25- 45minut – trening taki usprawnia wydolność krążeniowo- oddechową oraz pozwala na spalanie tkanki tłuszczowej. Najbardziej optymalny trening, który jest oparty o przemiany tlenowe, to trening mało lub średnio intensywny o długim czasie trwania. Krótszy czas trwania, bądź trening intensywny uruchamia procesy beztlenowe produkcji energii.
  3. ćwiczenia wzmacniające poszczególne mięśnie- ok. 5- 10 minut- są to ćwiczenia izolowane (wyeliminowany ruch danej partii mięśniowej) lub wykonane z obciążeniem (ciężarki, taśmy itp.)
  4. ćwiczenia rozciągające- należy rozciągać szczególnie te mięśnie, które były najbardziej obciążone podczas wysiłku. W tej części głównym zadaniem jest uspokojenie tętna po wysiłku, relaksacja oraz zwiększenie ruchomości w stawach.
Zajęcia prowadzi instruktorka p. Małgosia Lis- Pasionek.
 
Aerobik

Synagoga

Echo Bieszczadów

WYKAZ PUNKTÓW DYSTRYBUCJI MIESIĘCZNIKA   "Echo Bieszczadów"

 

Najnowsze wydanie:

GRUDZIEŃ 2020

(kliknij - przeczytaj)

Poprzednie wydanie:
------------------------------- 
LISTOPAD 2020
------------------------------- 

ARCHIWUM

 

CENNIK REKLAM I OGŁOSZEŃ

(kliknij - powiększ)

Bieszczadzki Dom Kultury - facebook

Bieszczadzkie Żabki

 

Leska karta dużej rodziny


Copyright © 2021 Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku Rights Reserved.