foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


13 469 66 49
bdk_lesko@poczta.onet.pl
BDK Lesko

Łowcy.B

Zapraszamy na Wystawę

Senioriada

Piątek 15 czerwca był dniem wyjątkowym, ponieważ Lesko po raz dwunasty gościło wybitne polskie osobistości ze świata kultury, nauki i sztuki. Wśród nich byli: Wojciech Widłak - autor serii książek dla dzieci, Jerzy Bralczyk - polski językoznawca, profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie mediów, reklamy i polityki, Michał Kleiber -profesor nauk technicznych, nauczyciel akademicki, od 2007-2015 prezes PAN, Teresa Sukniewicz-Kleiber - polska lekkoatletka olimpijska, Henryk Sawka - polski rysownik, satyryk i ilustrator, Zygmunt Miłoszewski - powieściopisarz i publicysta, Lucyna Kirwil –językoznawca i psycholożka, adiunkt Wydziału Psychologii SWPS, Maciej Wierzyński -dziennikarz telewizyjny i publicysta, któremu towarzyszyła żona Ewa. Spotkania prowadzili: Michał Ogórek - polski dziennikarz, felietonista i satyryk, Jerzy Kisielewski - polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, satyryk, krytyk filmowy, Marek Przybylik – polski dziennikarz, nauczyciel akademicki.
Pierwsze spotkanie autorskie miało miejsce w Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku o godz. 10:00. Wojciech Widłak w szczególnie ciekawy sposób przybliżył  bohaterów swoich książek a dzieci śmiało zadawały pytania.
Kolejne spotkanie o godz. 11:00 dotyczyło albumu Polska 100 lat, wydanego przez wydawnictwo BOSZ z okazji stulecia niepodległości. Z prof. Kleiberem i prof. Bralczykiem rozmawiał wydawca Bogdan Szymanik. Odbiorcami była młodzież szkół średnich i gimnazjalnych.
O godz. 12:15 nastąpiło oficjalne otwarcie BLzK przy pomniku książki. Wszystkich Gości przywitała Burmistrz Miasta i Gminy Lesko Barbara Jankiewicz i Bogdan Szymanik dyrektor Wydawnictwa Bosz. Uświetniając tą szczególną chwilę wystąpiły dzieci z Publicznego Przedszkola Wesoły Ludek w Lesku.
Na Placu Pułaskiego od godz. 10:00 odbywał się kiermasz książek oraz dziennikarze rzeszowskiego radia przeprowadzali wywiady z zaproszonymi twórcami.
Sala widowiskowa BDK o godz.14:00 gościła znanego polskiego rysownika i satyryka Henryka Sawkę, z którym rozmawiał Jerzy Kisielewski. Kolejne spotkania odbyły się
w PiMBP w Lesku. Lucyna Kirwil rozmawiała z mężem Jerzym Bralczykiem o swojej wspólnej książce „Pokochawszy. O miłości w języku”, Następnie Zygmunt Miłoszewski dyskutował z Markiem Przybylikiem a Maciej Wierzyński promował swoją najnowszą książkę wspomnieniową.
Zwieńczeniem dnia był koncert Renaty Przemyk w wersji Akustyk TRIO, który odbył się w sali Bieszczadzkiego Domu Kultury. Tej wyjątkowej i niebanalnej artystce towarzyszyli świetni instrumentaliści: Piotr Wojtanowski i Grzegorz Palka. Widzowie byli zachwyceni i nagrodzili artystów gromkimi brawami .


(tekst: Bożena Czuryk, zdjęcia: Zenon Martinger)

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

Synagoga

Bieszczadzkie Zadumnia Synagoga

Echo Bieszczadów

Zaprzyjaźnione serwisy

http://mojelesko.pl/

 

http://mojelesko.pl/

http://mojelesko.pl/

Leska karta dużej rodziny


Copyright © 2019 Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku Rights Reserved.