foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


13 469 66 49
bdk_lesko@poczta.onet.pl
BDK Lesko

Leszczanie dla miasta (kliknij)

#wstrzymujemynieodwolujemy

Tworzymy Kulturę (kliknij)

Już 39 raz w Koninie odbył się w dniach od 6 do 10 czerwca tego roku Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca. Zespół taneczny Bieszczadzkie Żabki po 16-letniej przerwie postanowił wziąć udział w tym prestiżowym festiwalu. Przygotowany i nagrany został z dziećmi do 8 lat z grupy Mini Żabek taniec „Księżniczka i Żaby”, z Bieszczadzkimi Żabkami etiuda taneczna „A gdyby tak dosięgnąć gwiazd” i inscenizacja taneczna „Wystrzałowa kukurydza”. Wybór zespołów z Polski i z zagranicy do Festiwalu został dokonany przez Komisję Artystyczną. Wszystkie trzy choreografie zostały zakwalifikowane. Z województwa podkarpackiego był to jedyny zakwalifikowany zespół. Już w czwartek od samego rana odbyły się prezentacje konkursowe na scenie Konińskiego Domu Kultury. Mini Żabki wystartowały w kategorii Mali Debiutanci do 8 lat, prezentując się z radością i ogromnym wdziękiem. Bieszczadzkie Żabki natomiast w obu kategoriach perfekcyjnie wykonały swój program. Zespoły konkurencyjne pochodziły z różnych miast Polski: Warszawy, Białegostoku, Konina, Bielska Białej, Suwałk, Szczecina i z Rosji. Wieczorem tego samego dnia organizatorzy ogłosili listę finalistów. Znalazły się na niej wszystkie grupy z Leska. Z pośród 136 wszystkich prezentacji do Finału przeszły 83 zespoły. Następnego dnia wybrane zespoły ponownie przedstawiały swoje układy. Podczas wieczornego ogniska do zespołu dotarła wiadomość, iż Mini Żabki będą tańczyć w sobotę w Koncercie Galowym, w Konińskim Amfiteatrze. W sobotę od rana odbyły się próby w Amfiteatrze, potem uczestnicy festiwalu wzięli udział w barwnym korowodzie ulicami Konina. Po dojściu korowodu do Amfiteatru nastąpiło wręczenie nagród i rozpoczął się Koncert Galowy transmitowany przez telewizję, prowadzony przez Tomasza Kamela, w charakteryzacji Pana Kleksa. Mini Żabki zdobyły Aplauz Uśmiechu- główną nagrodę w tej kategorii. Festiwalowi towarzyszyły imprezy: koncert Smolasty przed Konińskim Domem Kultury, ognisko i dyskoteka nad jeziorem, pokaz pirotechniczny no i Finał w którym zatańczyli wszyscy uczestnicy a było ich ponad 2 tysiące. Grupa Bieszczadzkich Żabek dodatkowo zwiedziła też Sanktuarium Maryjne w Licheniu.
Dzieci z grup Mini Żabki i Bieszczadzkie Żabki oraz instruktorki składają podziękowania sponsorom, którzy przyczynili się wyjazdu dzieci na Festiwal oraz godnego reprezentowania naszego zespołu i miasta w jednakowych koszulkach i bluzach.
Dziękujemy:
Rodzicom, Starostwu Powiatowemu w Lesku, BDK w Lesku, Bieszczadzkim Drezynom Rowerowym na ręce Marcina i Janusza Demkowicz, Pracowni Projektowej ARCHISTYL Panu Pawłowi Orlef, Państwu Krystynie i Krzysztofowi Święch, Panu Janowi Baraniewiczowi

Instruktorki zespołów tanecznych BDK

Synagoga

Echo Bieszczadów

WYKAZ PUNKTÓW DYSTRYBUCJI MIESIĘCZNIKA   "Echo Bieszczadów"

 

Najnowsze wydanie:

CZERWIEC 2020

(kliknij - przeczytaj)

Poprzednie wydanie:
------------------------------- 
MAJ 2020
------------------------------- 

ARCHIWUM

 

CENNIK REKLAM I OGŁOSZEŃ

(kliknij - powiększ)

Bieszczadzki Dom Kultury - facebook

Zaprzyjaźnione serwisy

http://mojelesko.pl/

 

ustrzyki.info

lesko.info

 

http://mojelesko.pl/

 

Leska karta dużej rodziny


Copyright © 2020 Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku Rights Reserved.