foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


13 469 66 49
bdk_lesko@poczta.onet.pl
BDK Lesko

Dawne Lesko - Wystawa

Zapraszamy na Wystawę

Bieszczadzkie Zadumania

W dniu 08 kwietnia 2019 r. w Małej Galerii Bieszczadzkiego Domu Kultury w Lesku odbył się finisaż wystawy malarstwa Marka Burdzego.
W finisażu poza artystą, który bardzo ciekawie opowiedział o swojej twórczości i drodze artystycznej, udział wzięli: Burmistrz Miasta i Gminy Lesko Adam Snarski, lokalni artyści oraz zaproszeni goście.
Marek Burdzy - urodził się w 1958 roku w Stalowej Woli. Jest absolwentem Liceum Plastycznego w Jarosławiu oraz Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Od ponad dwudziestu lat pracuje w krośnieńskim Biurze Wystaw Artystycznych. Był wielokrotnie komisarzem ogólnopolskich plenerów malarskich takich, jak: „Bieszczady 94”, „Bieszczady 96”, „Bieszczady 98” – „Kurort Iwonicz” w Iwoniczu Zdroju w latach 1999-2005, a także „Jesień” i „Zima” w Rymanowie Zdroju w latach 2002-2005. Dotychczas prezentował swój dorobek artystyczny w Galerii „Rynek 6” w Jarosławiu, w Galerii „Pasaż” w Iwoniczu Zdroju, w Galerii „Civitas Christiana” w Rzeszowie w Galerii „U Attavantich” w Jarosławiu w Galerii Lubaczowskiego Domu Kultury w Muzeum w Stropkovie na Słowacji oraz w Galerii DPS i Galerii SDK w Stalowej Woli. Ostatnie wystawy artysty można było oglądać w Sanockim Domu Kultury oraz w dniach 13 marca – 08 kwietnia 2019 r. w Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku.


BDK

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

Synagoga

Bieszczadzkie Zadumnia Synagoga

Echo Bieszczadów

Zaprzyjaźnione serwisy

http://mojelesko.pl/

 

http://mojelesko.pl/

http://mojelesko.pl/

Leska karta dużej rodziny


Copyright © 2019 Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku Rights Reserved.