foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


13 469 66 49
bdk_lesko@poczta.onet.pl
BDK Lesko

Lesczanie dla miasta (kliknij)

#kulturalneczwartki z BDK (kliknij)

Tworzymy Kulturę (kliknij)

– konkurs i przegląd teatralny „Kurtyna wyobraźni”

We wtorek 12 marca 2019 r. w Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku już po raz 11. odbył się konkurs i przegląd teatralny „Kurtyna wyobraźni”. W tym roku wzięło w nim udział ponad stu uczestników z dziesięciu szkół i jednego domu kultury.
Tego dnia od samego rana do Leska z różnych zakątków powiatu leskiego i sanockiego zjeżdżały busy z uczestnikami imprezy. Bieszczadzkie święto teatru rozpoczęło się o godzinie 10.00. Pomysłodawca i główny organizator konkursu Pan Robert Miszczak wraz z prowadzącą przegląd Panią Joanną Pisulą przywitali dzieci i młodzież wraz z opiekunami oraz gościa honorowego – Burmistrza Miasta i Gminy Lesko Pana Adama Snarskiego. Witając młodych artystów, Pan Burmistrz opowiadał o swoich związkach z teatrem i pasjach artystycznych, a także zachęcał wszystkich, by ich przygoda z teatrem trwała jak najdłużej.
Na początek ponad 50 uczestników konkursu udało się do sali kameralnej na piętrze, by trudzić się nad rozwiązywaniem testów wiedzy o teatrze i znajomości dzieł scenicznych. Konkurs, jak co roku, odbywał się w trzech kategoriach wiekowych. Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej musieli wykazać się doskonałą znajomością dwóch pierwszych aktów „Balladyny” Juliusza Słowackiego. W tej kategorii I miejsce zdobyła Julia Żaczek, II miejsce Karolina Ogiela – obie dziewczynki ze Średniej Wsi, zaś III miejsce Martyna Paluch z Beska. Uczniowie klas VII-VIII i gimnazjaliści zmagali się z pytaniami dotyczącymi „Zemsty” Aleksandra Fredry. W tej grupie wiekowej I miejsce zdobyła Elżbieta Turska z Bukowska, II miejsce Emilia Krawczyk z Poraża, a III miejsce Michał Grześ z Bukowska. Najstarsi – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – odpowiadali na pytania dotyczące „Kordiana” także autorstwa Juliusza Słowackiego. Tu laureatami trzech pierwszych miejsc zostali: Adrian Kusy, Igor Kopaniszyn i Marcin Kocioła – wszyscy są uczniami Zespołu Szkół Nr 3 w Sanoku.
Gdy w sali kameralnej odbywał się konkurs, na sali głównej występ Grupy teatralnej DeKonstrukcje rozpoczął przegląd zespołów teatralnych. Po nich na scenie swoje przedstawienia zaprezentowali uczniowie ze szkół podstawowych z Prusieka, Tarnawy Dolnej, Średniej Wsi, Tyrawy Wołoskiej, Mchawy i Beska.
Po zakończeniu występów pamiątkowe statuetki zespołom teatralnym oraz nagrody laureatom trzech pierwszych miejsc wręczała Dyrektor Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku Pani Marta Muszyńska oraz Naczelnik Wydziału w Starostwie Powiatowym w Sanoku Pani Zofia Kijowska.
Po raz pierwszy konkurs i przegląd teatralny „Kurtyna wyobraźni” odbył się w 2009 r., czyli wtedy, gdy na świat przyszli najmłodsi uczestnicy tegorocznej imprezy. Na zakończenie organizatorzy zaprosili wszystkich na kolejne spotkanie teatralne w przyszłym roku.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

 

Synagoga

Echo Bieszczadów

WYKAZ PUNKTÓW DYSTRYBUCJI MIESIĘCZNIKA   "Echo Bieszczadów"

 

Najnowsze wydanie:

MAJ 2020

(kliknij - przeczytaj)

Poprzednie wydanie:
------------------------------- 
KWIECIEŃ 2020
------------------------------- 

ARCHIWUM

 

CENNIK REKLAM I OGŁOSZEŃ

(kliknij - powiększ)

Bieszczadzki Dom Kultury - facebook

Zaprzyjaźnione serwisy

http://mojelesko.pl/

 

ustrzyki.info

lesko.info

 

http://mojelesko.pl/

 

Leska karta dużej rodziny


Copyright © 2020 Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku Rights Reserved.