foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


13 469 66 49
bdk_lesko@poczta.onet.pl
BDK Lesko

Lesczanie dla miasta (kliknij)

#kulturalneczwartki z BDK (kliknij)

Tworzymy Kulturę (kliknij)

W niedzielę 24 czerwca 2018 r. zespoły taneczne BDK przedstawiły swój dorobek artystyczny. Na scenie zaprezentowały się Kijanki, Mini Żabki, Bieszczadzkie Żabki i Foks w 13 układach choreograficznych.
Jako pierwsze wystąpiły dzieci grup Mini Żabek i Bieszczadzkich Żabek w układzie
„Jeżykowe przygody”. Taniec ten ma na swoim koncie pierwsze miejsce w Przemyślu, Jaśle i Nagrodę Specjalną w Biłgoraju. Stroje jeżyków zostały uszyte przez Panią Zofię Misztak.
Dwie dziewczynki z grupy Bieszczadzkie Żabki przedstawiły taniec pod tytułem „Anioł Stróż”, który zajął 1 miejsce w XVII Andrzejkowych Spotkaniach Tanecznych w Jaśle. Ten taniec został zadedykowany ojcom z okazji ich święta.
Kolejno zaprezentowała się najstarsza grupa Foks w układzie „Sąsiedzi”. Domy do tego tańca namalowała Pani Jolanta Kordyaczny, natomiast konstrukcję Pan Robert Podsobiński. Najwyższa nagroda jaką zdobył ten taniec to trzecia na Festiwalu „O Laur Rzecha” w Rzeszowie – październik 2017 r.
„Mysie harce” to taniec przygotowany w tym roku szkolnym przez najmłodszą grupę Kijanek, która liczy 24 osoby. Sukienki uszyła dzieciom Pani Wanda Kruk a norkę przygotował Pan Robert Podsobiński.
Najstarsze trzy dziewczynki z grupy Foks opracowały układ pod tytułem „Ciało”. Taniec ten wywalczył Grand Prix w Konkursie Tańca „Własne twórczości”, który odbywa się od 5 lat w BDK w Lesku.
„Wystrzałowa kukurydza” to utytułowany taniec grupy Bieszczadzkie Żabki. Stroje do tego tańca uszyła Pani Barbara Łybyk. Układ ten zdobył 1 miejsce na XV Międzynarodowym Festiwalu Tańca w Rzeszowie, doszedł do finału w 39 Międzynarodowym Festiwalu Tańca w Koninie, zdobył 1 miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu w Jedlicze i Krośnie.
Następnie zaprezentowała się grupa Foks w premierowym tańcu „Chórzystki”. Do tej grupy należy 21 osób.
Mini żabki pokazały się w premierowym tańcu „Przyszyj mnie”. Stroje do tego tańca uszyła pani Barbara Łybyk, pudełko z guzikami namalowała Pani Jolanta Kordyaczny, konstrukcję przygotował Pan Robert Podsobiński.
Kolejno Bieszczadzkie Żabki przeniosły nas świat wyobraźni. Etiuda taneczna „Aby dosięgnąc gwiazd” zdobyła Brązowy kaczy pląs w Krośnie, została też finalistą na Międzynarodowym Festiwalu Tańca w Koninie. Do tej grupy uczęszcza 30 dzieci.
„Z nurtem rzeki” to układ grupy Foks. Sukienki do tego i poprzedniego układu uszyła Pani Zofia Misztak, natomiast scenografia została namalowana przez Panią Jolantę Kordyaczny.
Dzieci z grupy Mini Żabek w kategorii wiekowej do 8 lat zaprezentowały taniec
„Księżniczka i żaby”. Układ ten podbił konińską scenę i dzieci przywiozły Aplauz Uśmiechu – główną nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Tańca w Koninie. Wcześniej taniec ten zdobył Srebrny Kaczy Pląs w Krośnie na 70 zespołów tanecznych. Stroje oraz dekorację wykonała Pani Zofia Misztak. Dwie dziewczyny z grupy Foks przygotowały wzruszający taniec pod tytułem „1944”. Pamięć o powstaniu warszawskim jest ciągle żywa, tym samym trzeba docenić młode tancerki za podjęcie tego tematu. Taniec ten zajął pierwsze miejsce w Konkursie Tańca „Własne twórczości”.
Nadszedł czas na finał w wykonaniu wszystkich grup tanecznych. Z okazji obchodów 100-lecia niepodległości naszego kraju, instruktorki z dziećmi przygotowały go w konwencji patriotycznej do utworu Marka Grechuty pt. Pieśń Kronika. Na scenie wystąpiło ok.100 dzieci.
Instruktorki: Alina Lis, Małgorzata Lis-Pasionek i Agnieszka Lis, które tworzą choreografie i na co dzień pracują z dziećmi wręczyły wszystkim uczestnikom zajęć tanecznych pamiątkowe dyplomy i słodycze. W szczególny sposób zostały nagrodzone najpilniej uczęszczające dzieci. Z całego serca podziękowały wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierają działalność zespołów, sponsorom dzięki którym możliwy był wyjazd do Konina, rodzicom za ogromne zaangażowanie, dzieciom za pracowitość, wytrwałość i determinację.
Po występach zaproszono dzieci na lody. Czekała też na nich niespodzianka przygotowana przez animatorkę Danusię Patrylak. Mimo zmiennej pogody humory wszystkim dopisywały.

(tekst: Bożena Czuryk, foto: Zenon Martinger)

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

 

Synagoga

Echo Bieszczadów

WYKAZ PUNKTÓW DYSTRYBUCJI MIESIĘCZNIKA   "Echo Bieszczadów"

 

Najnowsze wydanie:

MAJ 2020

(kliknij - przeczytaj)

Poprzednie wydanie:
------------------------------- 
KWIECIEŃ 2020
------------------------------- 

ARCHIWUM

 

CENNIK REKLAM I OGŁOSZEŃ

(kliknij - powiększ)

Bieszczadzki Dom Kultury - facebook

Zaprzyjaźnione serwisy

http://mojelesko.pl/

 

ustrzyki.info

lesko.info

 

http://mojelesko.pl/

 

Leska karta dużej rodziny


Copyright © 2020 Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku Rights Reserved.