foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


13 469 66 49
bdk_lesko@poczta.onet.pl
BDK Lesko

Sylwester 2019

Zapraszamy na Wystawę

II Leski Jarmark

Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku 8 czerwca 2018 r. był miejscem wernisażu ciekawej wystawy fotograficznej. Autorami prac są młodzi ludzie zafascynowani pięknem krajobrazów uchwyconych o poranku, w blasku wschodzącego słońca. Wśród nich są: Dobiesław Kokoć, Adrian Weimer, Paweł Weimer, Przemysław Kokoć, Konrad Denega.
Jeden z fotografików Dobiesław Kokoć napisał: „Dziś już nie pamiętam skąd wziął się ten szalony ale jakże piękny projekt Łowcy Świtów, który zaczął ukazywać świat wokół naszej pasji... Już po pierwszym wspólnym plenerze przez bardzo długi czas zastanawialiśmy się co zrobić, aby te chwile nigdy nie odeszły, jak zachować to piękno, jak podzielić się tym z innymi?
Odpowiedzią była fotografia. Z jednej strony był to projekt jednego wspólnego wypadu, doświadczenia nowego, z drugiej jednak potrzeba zarejestrowania tego, co ulotne, tego co już nigdy przecież się nie powtórzy. Stąd też aparat stał się od tamtej pory naszym nieodłącznym kompanem plenerowych, wspólnych spotkań, które organizowaliśmy coraz częściej i coraz częściej... Od samego początku połączyła nas wspólna pasja do odkrywania tego co piękne, do odkrywania tych miejsc, gdzie później powstawały te niepowtarzalne obrazy którymi możemy się z państwem dzisiaj podzielić”.
Otwarcie wystawy ubogacił koncert zespołu Zawiani, oraz poezja Józefa Bilskiego opiewająca piękno i specyfikę Bieszczadów. Atmosfera była bardzo klimatyczna i melancholijna. Wystawa czynna do 31 sierpnia 2018 r. Zapraszamy!

(tekst: Bożena Czuryk, zdjęcia: Zenon Martinger).

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

Synagoga

Bieszczadzkie Zadumnia Synagoga

Echo Bieszczadów

Zaprzyjaźnione serwisy

http://mojelesko.pl/

 

ustrzyki.info

lesko.info

 

http://mojelesko.pl/

 

Leska karta dużej rodziny


Copyright © 2019 Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku Rights Reserved.