foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


13 469 66 49
bdk_lesko@poczta.onet.pl
BDK Lesko

Łowcy.B

Zapraszamy na Wystawę

Senioriada

W dniach 23, 25, 26 maja świętowaliśmy dni naszego miasta. W środę na stadionie miejskim odbyły się Międzyszkolne Biegi im. Jana Pawła II organizowane przez LCSiP.
W piątek rozpoczęliśmy barwną żakinadą, w której uczestniczyły dzieci i młodzież ze szkół, placówek opiekuńczych i szkolno-wychowawczych z terenu naszej gminy. Kolorowy pochód prowadziła Orkiestra Dęta Bieszczadzkiego Domu Kultury w Lesku a zabezpieczała leska policja. Po przyjściu na kompleks rekreacyjno-sportowy pięknie wszystkich przywitali sygnaliści z Zespołu Szkół Leśnych. Następnie nastąpiło uroczyste przekazanie przedstawicielom młodzieży klucza do bram miasta przez Zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy Lesko Panią Barbara Krasulak.
Po tej podniosłej chwili na scenie pojawił się Wesoły Ludek, kolejno Samorządowe przedszkole im. Misia Uszatka, Środowiskowy Dom Samopomocy, Zespół Szkół Samorządowych w Hoczwi, Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi, Szkoła Podstawowa w Lesku, Zespół Szkół Technicznych i Artystycznych, Liceum Ogólnokształcące, Zespoły Taneczne Bursy Szkolnej w Lesku. Większość występujących przedstawiło program w patriotycznej konwencji w związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości. Wszyscy zaprezentowali się znakomicie. Po części artystycznej przyszedł czas na ogłoszenie wyników konkursu na najciekawsze przebranie podczas żakinady. Komisja odczytała wyniki a Pani Barbara Krasulak Z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Lesko wręczyła nagrody. W tym roku przebranie młodzieży miało nawiązać do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Można było przebrać się za postać historyczną związaną z walką Polski o niepodległość w czasie zaborów lub po odzyskaniu niepodległości w 1918 r. Można też było zaprezentować odległą postać historyczną, mającą pozytywny wpływ na losy Polski. Dozwolone były także stroje narodowe, ludowe i obyczajowe z minionych epok. Komisja oceniająca strój nagrodziła osoby przebrane za Polkę w pięknych barwach narodowych, królową Jadwigę, guwernantkę, szlachcica, parę mieszczańską z lat 20, lat 30 XX wieku. Nie mogło zabraknąć postaci Marszałka Józefa Piłsudskiego z sumiastym wąsem. Był też akcent regionalny, jedna z uczennic przebrała się za przedstawicielkę grupy etnicznej jaka kiedyś żyła na terenie Bieszczadów – była to grupa Bojków. Grupa młodzieży przebrała się za górali odnosząc swój strój do opery „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i górale” W. Bogusławskiego. W kolejnej części imprezy Pan Rafał Owsiany zorganizował dzieciom walki sumo na macie, pokaz baniek mydlanych i inne atrakcje. Od godziny 14:00 pałeczkę przejęło Leskie Centrum Sportu i Promocji, które zaoferowało wiele sportowych konkurencji w ramach aktywnego popołudnia. Wieczorem odbył się bieg uliczny i zawody Nordic Walking z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
W sobotę 26 maja od godz.10:00 Przedszkole Samorządowe im. Misia Uszatka zorganizowało Festyn Przedszkolny a na leskim stadionie odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn Młodzieżowych. O 15:00 na scenie pojawiło się Centrum Uśmiechu z programem interaktywnym dla dzieci: Fruktaki zdrowia smaki. Następnie wystąpiły zespoły taneczne i indywidualni wykonawcy z BDK w Lesku. Kolejno zagrała Bieszczadzka Ferajna a solo dla mam zaśpiewał Pan Władysław. O 18:00 w dynamicznej odsłonie zaprezentował się zespół disco-polo EFFECT. Potem odbyła się dyskoteka, którą poprowadził DJ.Rufio.
Podczas Dni Leska można było również skorzystać z oferty małej gastronomii, stoisko pokazowe miało Nadleśnictwo Lesko oraz ZSTiA a także nasza policja.
Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w święcie naszego miasta oraz tym którzy wsparli nas organizacyjnie. (BDK)

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ 

Synagoga

Bieszczadzkie Zadumnia Synagoga

Echo Bieszczadów

Zaprzyjaźnione serwisy

http://mojelesko.pl/

 

http://mojelesko.pl/

http://mojelesko.pl/

Leska karta dużej rodziny


Copyright © 2019 Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku Rights Reserved.