foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


13 469 66 49
bdk_lesko@poczta.onet.pl
BDK Lesko

Dni Leska

Zapraszamy na Wystawę

Bieszczadzkie Zadumania

Rok 2018 jest rokiem wyjątkowym ze względu na rocznicę 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. W związku z tym 15 kwietnia 2018 r. Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku zorganizował koncert patriotyczny połączony z prezentacją wierszy lokalnych poetów. Na scenie wystąpili: Zofia Maślak, Anna Rachwał, Janina Biega, Stanisław Przytulski, Małgorzata Kawulicz.
Po poetyckich prezentacjach muzycznie zachwycił widzów Chór Kameralny z Ustrzyk Dolnych prowadzony przez Patryka Chrząszcza.
Zaczynali jako schola w 2003 r. przy parafii NMP w Ustrzykach Dolnych. Myśl o jej utworzeniu zrodziła się z okazji nawiedzenia obrazu jasnogórskiego. Do 2017 r. była tylko scholą liturgiczną 4-głosową. Podczas Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej powiększyła się o grono młodych ludzi i stała się także diakonią muzyczną posługującą podczas Spotkania Młodych w Ustrzykach Dolnych. Obecnie funkcjonuje jako Chór Kameralny śpiewający różny repertuar.
Podczas występu w Lesku wykonali w przepiękny sposób znane utwory patriotyczne.
W niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia, słychać też było śpiew z widowni wtórujący występującym artystom. Na koniec dyrektor BDK Bożena Czuryk serdecznie podziękowała wszystkim występującym a w imieniu publiczności w szczególny sposób wyrazy wdzięczności za wspaniały koncert przekazała Pani Danuta Paszek . (BDK)

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

Synagoga

Bieszczadzkie Zadumnia Synagoga

Echo Bieszczadów

Zaprzyjaźnione serwisy

http://mojelesko.pl/

 

http://mojelesko.pl/

http://mojelesko.pl/

Leska karta dużej rodziny


Copyright © 2019 Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku Rights Reserved.