foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


13 469 66 49
bdk_lesko@poczta.onet.pl
BDK Lesko

Dni Leska

Zapraszamy na Wystawę

Bieszczadzkie Zadumania

W Bieszczadzkim Domu Kultury po raz siódmy mieliśmy przyjemność podziwiać twórczość seniorów. Na scenie zaprezentowała się grupa teatralna, dwie grupy kabaretowe, wokaliści, tancerze i zespoły muzyczno-wokalne. W Małej Galerii BDK można było obejrzeć wystawę prac.
Jako pierwszy wystąpił Władysław Smoleń recytując wiersz pt. „Jak ja się czuję” W. Szymborskiej. Następnie na deskach sali widowiskowej pokazała się funkcjonująca przy Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesku grupa teatralna, w humoresce Agnieszki Wajdy: „Sanatoryjny wir”. Wśród artystów byli: Janina Biega, Jadwiga Buksztel, Maria Cyrek, Anna Rettinger, Halina Salik, Maria Sanecka, Teodozja Wołoszyn, Aleksander Żmuda. Grupę prowadzi z powodzeniem od kilku lat Joanna Krawczyk.
Kolejno zaprezentowała się grupa kabaretowa „Entuzjaści” działająca od 2008 r. przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Krośnie. Członkowie grupy występowali już ze swoimi programami na różnorodnych imprezach. Dwukrotnie reprezentowali nasze województwo na Ogólnopolskim Przeglądzie Artystycznego Ruchu Seniorów w Bydgoszczy (2012 r.) i w Inowrocławiu (2016 r.). Dwukrotnie również występowali podczas Juwenaliów Seniorów w Warszawie. W okresie dziesięciu lat zespół wystąpił w ponad 100 przedstawieniach, w tym 25 premierach. Działają „non profit”, podkreślając, że nie są przez nikogo sponsorowani. Koszty działalności pokrywają sami. Szefową zespołu jest Grażyna Daniewska. Na Senioriadzie przedstawili spektakl komediowy pt. „Skleroza nie boli, ale…”
Po krótkiej przerwie na scenę weszli soliści: Ala Jędruszczak, Wanda Malak, Maria Lelek i Zdzisław Szymański. Każda z osób zaśpiewała dwa utwory, które z wielką przyjemnością zaintonowała także publiczność.
Z wielkim aplauzem spotkały się Cool Baby z Bezmiechowej, czyli Zofia Maślak i Stanisława Makar prezentujące zabawny skecz. Po czym zauroczyły wszystkich śpiewem, do którego dołączyła Zofia Woźny.
Przyszedł czas na zespoły wokalne. Pierwsi wystąpili Leszczanie, którym akompaniował instruktor Artur Więcławek, następnie Uherczanki w towarzystwie Jurka Krupy, kolejno Klub Seniora funkcjonujący przy ODK „Puchatek” w Sanoku. Przedstawili piosenki pt. „Czterdzieści lat minęło” i „Jeszcze gramy w zielone”, wiersz, „Smutki i radości objawów starości”. Grupę wokalną przygotowała Dorota Rajchel a Klub Seniora prowadzi Wioletta Gurgacz-Piontek. Następną sanocką grupą był Klub Seniora ODK „Gagatek”. Zaprezentowali taniec, składankę kilku piosenek oraz tekst mówiony: „Przemyślenia seniora”. Grupę wokalną prowadzi Dominik Szlama, taneczną Anna Kikta.
Dwa na koniec pięknie prezentujące się zespoły już po raz kolejny wystąpiły na scenie Leskiej Senioriady. Były to zaprzyjaźnione Echo Ustrzyk i zespół Oratyk.
Po występach dyrektor BDK poprosiła na scenę twórców wystawiających swoje prace w Małej Galerii a byli to: Zofia Jaskółka, Zofia Zdanowicz, Teresa Tchorowska, Stanisław Klus, Łucja Wasińska, Ada Paryż, Ewa Heska, Wisława Inglot, Romana Grzeszczak, Zdzisław Łuszczyński, Alina Gałęza.
Wszyscy uczestnicy VII Leskiej Senioriady otrzymali dyplomy i słodycze. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za udział. (BDK)

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

Synagoga

Bieszczadzkie Zadumnia Synagoga

Echo Bieszczadów

Zaprzyjaźnione serwisy

http://mojelesko.pl/

 

http://mojelesko.pl/

http://mojelesko.pl/

Leska karta dużej rodziny


Copyright © 2019 Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku Rights Reserved.