foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


13 469 66 49
bdk_lesko@poczta.onet.pl
BDK Lesko

Country w Bieszczadach

Zapraszamy na Wystawę

Bieszczadzkie Zadumania

DOŻYNKI GMINNE.
We wsi Manasterzec 3 września 2017 r. odbyły się dożynki gminne, będące ukoronowaniem całorocznego trudu rolników naszej gminy.
Na scenie plenerowej umiejscowionej przy świetlicy wiejskiej to wielkie święto zainaugurowała uroczysta msza święta, celebrowana przez ks. dziekana Mieczysława Bąka i proboszcza parafii Romana Łobazę. Po mszy prowadzący Monika Hołub i Krzysztof Szeliga zaprosili na scenę starostów dożynek: Elżbietę Bańczak i Wojciecha Tylkę. Starościna rozpoczęła swoją wypowiedź pięknym wierszem o chlebie a potem wspólnie ze starostą przekazali chleb Burmistrz Miasta i Gminy Lesko Barbarze Jankiewicz jako gospodarzowi dożynek. Pani Burmistrz przywitała wszystkich Gości i mieszkańców serdecznie, następnie głos zabrała Pani Maria Kurowska -wicemarszałek województwa podkarpackiego dziękowała rolnikom za całoroczny trud i życzyła wszystkim dobrej zabawy. Kolejno przyszedł czas na dzielenie chleba. Wszyscy zgromadzeni zostali obdarowani symboliczną kromką chleba.
Po części oficjalnej prezentację korowodów dożynkowych rozpoczęli gospodarze. Swój wieniec ofiarowali Pani Burmistrz. Kolejno występowały korowody z innych wsi gminy Lesko, obdarowując Gości wieńcami i chlebem. Był humor, muzyka i śpiew. Po występach zaproszono Gości na wspólny poczęstunek i rozpoczęła się zabawa w oprawie muzycznej zespołu Cool Band. Atmosfera była bardzo radosna. Do zobaczenia za rok!

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

Synagoga

Bieszczadzkie Zadumnia Synagoga

Echo Bieszczadów

Zaprzyjaźnione serwisy

http://mojelesko.pl/

 

http://mojelesko.pl/

http://mojelesko.pl/

Leska karta dużej rodziny


Copyright © 2019 Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku Rights Reserved.