foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


13 469 66 49
bdk_lesko@poczta.onet.pl
BDK Lesko

Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Holokaustu

Koncert - Przetańczyć całą noc

Jasełka

W Lesku odbyła się XI edycja Bieszczadzkiego Lata z Książką. 17 czerwca w Bieszczadzkim Domu Kultury oraz Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyły się spotkania autorskie wybitnych ludzi kultury. Organizatorem po raz kolejny była Burmistrz Miasta i Gminy Lesko, współorganizatorem  dyrektor Wydawnictwa BOSZ – Bogdan Szymanik oraz Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku. Imprezie towarzyszył kiermasz książki wydawnictwa BOSZ. 


LISTA GOŚCI TEGOROCZNEJ EDYCJI:
• Jerzy Bralczyk - polski językoznawca, profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki.
• Katarzyna Lengren - z wykształcenia malarka, autorka książek, felietonistka, scenograf.
• Michał Ogórek – polski dziennikarz, felietonista, prezenter telewizyjny, satyryk i krytyk filmowy.
• Jacek Antoni Cygan – polski autor tekstów piosenek, poeta, scenarzysta, autor musicalowy, juror i organizator festiwali muzycznych.
• Lech Majewski – polski reżyser filmowy i teatralny, pisarz, poeta i malarz.
• Stefan Szczepłek - specjalizuje się w tematyce piłkarskiej. Jest dziennikarzem redakcji sportowej „Rzeczpospolitej”. Autor książek o historii futbolu.
• Marek Przybylik - polski dziennikarz, nauczyciel akademicki i samorządowiec.
• Kinga Grabowska-Bednarz - autorka książek dla dzieci m.in. "Much" i "Pana Paluszka"
• Barbara Kosmowska - pisarka i poetka, absolwentka polonistyki. Opublikowała utwory dla dzieci i młodzieży, ostatnio "Puszkę" (2009) i "Samotnych.pl"
• Wojciech Wocław - konferansjer, popularyzator wiedzy z zakresu savoir-vivre'u i etykiety w biznesie, sztuki wystąpień publicznych i dress code'u, pisarz.

Pierwsze spotkanie z wyjątkowymi autorkami opowieści dla najmłodszych czytelników odbyło się o godz. 10:00 w sali widowiskowej BDK. Panie Kinga Grabowska-Bednarz i Barbara Kosmowska opowiadały o swoim warsztacie pisarskim i o tym jak pogodzić życie codzienne z pasją, jak dotrzeć do najmłodszego i trochę starszego czytelnika.
O godz. 11:00 Jerzy Bralczyk, Katarzyna Lengren i Lech Majewski również w BDK, dyskutowali o szeroko pojętej kulturze biesiadowania w oparciu o książkę Rozmowy przy stole.
O 12:00 Burmistrz Miasta i Gminy Lesko Barbara Jankiewicz oraz Dyrektor Wydawnictwa Bogdan Szymanik dokonali uroczystego otwarcia tej wyjątkowej imprezy.
Kolejne spotkanie, które odbyło się o godz. 14:30 dotyczyło piłki nożnej. Przenikliwą, pełną humoru dysputę na ten temat prowadzili Stefan Szczepłek i Marek Przybylik.
Kolejne spotkania odbyły się w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej. Jacek Cygan opowiadał o wierszach „podróżnych”, Wojciech Wocław o tym, jak savoir-vivre ułatwia życie codzienne a Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek - tytani inteligencji, finezji językowej i dowcipu prowadzili rozmowę o kulturze dyskusji.
Zwieńczeniem Bieszczadzkiego Lata z Książką był koncert Tomasza Stockingera, który przypomniał wszystkim przeboje z lat dwudziestych, trzydziestych. Patronem medialnym imprezy była TVP3 Rzeszów i Polskie Radio Rzeszów oraz Echo Bieszczadów. Zapraszamy za rok !

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

Synagoga

Bieszczadzkie Zadumnia Synagoga

Echo Bieszczadów

Zaprzyjaźnione serwisy

http://mojelesko.pl/

 

http://mojelesko.pl/

http://mojelesko.pl/

Leska karta dużej rodziny


Copyright © 2019 Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku Rights Reserved.