foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


13 469 66 49
bdk_lesko@poczta.onet.pl
BDK Lesko

Country w Bieszczadach

Wystawa fotograficzna

Taneczne powitanie lata

27 marca 2017 w Małej Galerii Bieszczadzkiego Domu Kultury w Lesku odbył się wernisaż wystawy fotograficznej p.t. „Zagórska Droga Krzyżowa”. Autorem zdjęć jest Jacek Lipiński z Sanoka.
Droga Krzyżowa Nowego Życia powstała z inicjatywy ks. Józefa Kasiaka proboszcza parafii w Zagórzu. Każdą stację wykonał inny rzeźbiarz: I – Zdzisław Pękalski, II – Bogusław Iwanowski, III – Franciszek Mikołajczak, IV – Jacek Kucaba, V – Antonii Łuczka, VI – Piotr Woroniec, VII – Adam Glinczewski, VIII – Jan Mogilany, IX – Robert Onacko, X – Mariusz Mogilany, XI – Tomasz Wermiński, XII – Ryszard Iwanych, XIII – Sebastian Trafalski, XIV – Waldemar Kordyaczny.
Pan Jacek często odwiedza Zagórz i przemierza szlak drogi krzyżowej wiodący do ruin klasztoru Karmelitów. Każda jego wyprawa stała się duchowym przeżyciem oraz poszukiwaniem refleksji i symboliki rzeźbionych stacji. Efektem tego są piękne zdjęcia, które ukazują klimat tego miejsca.
Podczas wernisażu na który przybyło wiele osób autor oprowadzał gości po wystawie i opowiadał o swoich zdjęciach i refleksjach związanych z rzeźbami. Atmosfera spotkania była miła. Zdjęcia zachwyciły i zachęciły przybyłych do spaceru na klasztorne wzgórze.
Wystawę można oglądać do 5 maja.

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

Synagoga

Echo Bieszczadów

Zaprzyjaźnione serwisy

http://mojelesko.pl/

 

http://mojelesko.pl/

http://mojelesko.pl/

Leska karta dużej rodziny


Copyright © 2018 Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku Rights Reserved.