foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


13 469 66 49
bdk_lesko@poczta.onet.pl
BDK Lesko

Country w Bieszczadach

Wystawa fotograficzna

Taneczne powitanie lata

W Małej Galerii BDK 24 lutego 2017 r. otwarto wystawę poświęconą ś.p. Bolesławowi Baranieckiemu, leszczaninowi, który mimo tego, że na stałe osiadł w Warszawie skrzętnie dokumentował historię naszego miasta i przekazywał swoją wiedzę i wspomnienia kolejnym pokoleniom. Jest autorem książki „Opowieści leskie. Z pamięci i z fotografii”, jego publikacje ukazywały się w Obserwatorze Bieszczadzkim, Wiadomościach leskich, Roczniku Bieszczad. Przez długie lata współpracował z Gazetą Bieszczadzką.
W oparciu o archiwalne materiały Bieszczadzkiego Domu Kultury w Lesku oraz materiały dostarczone przez żonę Danutę Baraniecką przygotowano bardzo ciekawą wystawę wspomnieniową ukazującą fragmenty życia p. Bolesława, jego spotkania z bliskimi, znajomymi i przyjaciółmi.
Zaprezentowano także film TV. Polonia z wywiadem p. Baranieckiego oraz film z prywatnych zbiorów na którym mogliśmy zobaczyć, że główny bohater posiadał też talent muzyczny.
Pani Danuta Baraniecka, która przybyła z Warszawy na otwarcie wystawy z synem Tomaszem i wnukiem Dominikiem podczas swojego wystąpienia przybliżyła kilka ważnych dat z życia męża.
Pani Barbara Krasulak z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Lesko gorąco podziękowała Pani Danucie za obecność i przekazane materiały, oraz podkreśliła jak ważne jest podtrzymywanie pamięci i dokumentowanie historii.
Obecni na otwarciu Goście, z reguły bliscy i znajomi rodziny długo oglądali wystawę, dyskutowali i wspominali. Wystawa czynna do 17 marca 2017 r. od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 20:00 . Zapraszamy !!! ( BDK)

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

 

Synagoga

Echo Bieszczadów

Zaprzyjaźnione serwisy

http://mojelesko.pl/

 

http://mojelesko.pl/

http://mojelesko.pl/

Leska karta dużej rodziny


Copyright © 2018 Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku Rights Reserved.