foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


13 469 66 49
bdk_lesko@poczta.onet.pl
BDK Lesko

Country w Bieszczadach

Wystawa fotograficzna

Taneczne powitanie lata

Uroczystość, która odbyła się 15 stycznia 2017 r. w Wołkowyi otworzył ks. Adam Chrząszcz, proboszcz parafii rzymskokatolickiej w Wołkowyi, która była głównym organizatorem konkursu. Tegoroczna edycja przebiegała w 5 kategoriach. W konkursie udział wzięło 21 uczestników, w tym chóry i zespoły wokalne.
Laureatami konkursu zostali: w kategorii najmłodszych solistów - Agata Kobrzyńska z Uherzec Mineralnych, w kategorii uczniów klas 4-5 szkół podstawowych: ex aequo Zuzanna Litera i Klaudia Bielec z Baligrodu, zaś wśród gimnazjalistów pierwsze miejsce zajęła Martina Wieczorek z gimnazjum w Wołkowyi.
Natomiast wśród zespołów wokalnych klas 4-5 szkół podstawowych najlepszy okazał się zespół instrumentalno-wokalny Edmundo z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Mchawie, a wśród chórów - chór Gaudium z Uherzec.
Młoda skrzypaczka Agatka Kobrzyńska z Uherzec Mineralnych otrzymała również nagrodę publiczności ufundowaną przez lokalnych przedsiębiorców, a Grand Prix festiwalu zdobyła Martina Wieczorek.
Szczególe wrażenie na zgromadzonych zrobił zespół seniorów Leszczanie funkcjonujący przy Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku, który z turoniem i gwiazdą – atrybutami kolędników, odśpiewał dwie kolędy zajmując I miejsce w kategorii zespoły. Cieszymy się z tego bardzo i serdecznie gratulujemy !

 

Synagoga

Echo Bieszczadów

Zaprzyjaźnione serwisy

http://mojelesko.pl/

 

http://mojelesko.pl/

http://mojelesko.pl/

Leska karta dużej rodziny


Copyright © 2018 Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku Rights Reserved.