foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


13 469 66 49
bdk_lesko@poczta.onet.pl
BDK Lesko

Fenisaż wystawy Antonio Marinetti

Ferie w Lesku

Jasełka

Wczoraj w naszym mieście odbyła się piękna uroczystość związana z obchodami 135 lat istnienia Orkiestry Dętej w Lesku. Jej założycielem był Emil Krawczykiewicz - starosta powiatowy, który pewnie nie spodziewał się, że Jego dzieło przetrwa tle lat. Ale nie dosyć, że przetrwało, to jeszcze stało się wizytówką naszego miasta. Mieszkańcy nie wyobrażają sobie większych uroczystości bez przemarszu i gry orkiestry, która niewątpliwe nadaje im wyższej rangi i dostojności.

Treść uroczystości nawiązywała do historii, wspomnień o ludziach, którzy tworzyli zespół orkiestrantów, a tych, co odeszli uczczono chwilą zadumy, której wzniosłość podkreślił dźwięk trąbki. Pośród zaproszonych gości znalazła się postać kapelmistrza Pana Wadysława Teśniarza. Od 1984r. podejmował On trud pracy, aby orkiestra prężnie działała i ciągle się rozwijała💐. Dziś batutę przejął młody kapelmistrz Pan Patryk Sobiecki, którego energia i pasja jest motywacją dla całego zespołu. Życzymy, by nigdy nie brakło Wam chęci do kontynuacji i rozwijania tak zacnego działa.
Barwną oprawę uroczystości nadały śliczne i utalentowane dziewczyny z Zespołu mażoretek VIVID z Jaćmierza. Ich uśmiechy i piękne układy taneczne do dźwięków orkiestry sprawiały wszystkim ogromną radość. Dziewczyny byłyście cudowne - bardzo dziękujemy i mamy nadzieję, że nie raz jeszcze się spotkamy.

Uroczystość zorganizowana w ramach grantu " Obchody 135 lecia Orkiestry Dętej Bieszczadzkiego Domu Kultury ", sfinansowana ze środków "Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w Obszary wiejskie".

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

 

Synagoga

Bieszczadzkie Zadumnia Synagoga

Echo Bieszczadów

Zaprzyjaźnione serwisy

http://mojelesko.pl/

 

ustrzyki.info

lesko.info

 

http://mojelesko.pl/

 

Leska karta dużej rodziny


Copyright © 2020 Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku Rights Reserved.