foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


13 469 66 49
bdk_lesko@poczta.onet.pl
BDK Lesko

Lesczanie dla miasta (kliknij)

#kulturalneczwartki z BDK (kliknij)

Tworzymy Kulturę (kliknij)

Bieszczadzki Dom Kultury rozpoczyna tej jesieni cykl spotkań z muzyką świata. 10  października wystąpi grupa Stonehenge. Będzie to niepowtarzalna okazja, by spotkać na żywo „facetów w spódnicach”, gdyż jako jedyny tego typu zespół w Polsce występują w szkockich strojach narodowych, czyli kiltach. Zespół „Stonehenge” istnieje od 1995 roku. Przez 14 lat działalności zagrali ponad 1000 koncertów w kraju i za granicą (Czechy, Słowacja, Niemcy m.in. podczas dni Polskich w Niemczech). Koncertują zarówno na dużych scenach podczas Dni Miast, jak również dla wąskiej grupy odbiorców małych koncertów np. podczas plenerowych Nocy Świętojańskich czy występów w klubach muzycznych.
 
"Stonehenge" gra muzykę wyrastająca bezpośrednio z celtyckich korzeni. Jako zespół prezentują muzykę głównie irlandzką i szkocką,  stroje i instrumentarium również nawiązują do tradycji tych krajów. Stroje stylizowane są na wzór tradycyjnych szkockich kiltów, a instrumenty niejednokrotnie dla  publiczności są równie egzotyczne jak  stroje. Instrumentarium zespołu to DUDY SZKOCKIE, BODHRAN ( okrągły bęben celtycki, FLAGEOLETY ( irlandzkie flety) czy już bardziej popularne skrzypce, akordeon, banjo, mandolina, gitara, gitara basowa i perkusja. Koncert to w 90% utwory skoczne, zachęcające do tańca czy zabawy, jednakże w repertuarze posiadają również nastrojowe ballady, przy których publiczność doskonale się zrelaksuje.
 
Zapraszani są  wszędzie, gdzie świętują, gdzie chcą się dobrze bawić, coś uczcić lub uświetnić. Koncertują dla wszystkich: górali, kaszubów, mazowszan, ślązaków, dla wielkich miast i maleńkich wiosek, zawsze pozostawiając to samo wrażenie – miło
i dobrze spędzonego czasu.
 
Mamy nadzieję, iż sprawią, że  spotkanie z muzyką i kulturą celtycką przerodzi się w prawdziwą miłość do niej.
Ale sama muzyka podczas październikowego wieczoru, to nie wszystko. Przygotowana będzie też specjalna niespodzianka w postaci możliwości degustacji tradycyjnych, narodowych trunków, którymi Irlandczycy od lat podbijają serca miłośników Guinessa lub Kilkenny. Wstęp na koncert połączony z degustacją tylko 15 zł.
 
Na trzy  tygodnie przed koncertem od 21 września  można  obejrzeć  w Małej Galerii BDK   wystawę fotografii pn.  Uroki Szkocji i Irlandii- autorstwa Elżbiety Chrzanowskiej.  Na pięknych zdjęciach widoczne są zamki, opactwa, malownicze ruiny średniowiecznej architektury, krzyże celtyckie oraz urokliwe pejzaże irlandzkich klifów.  

Serdecznie zapraszamy !!!!
 
 Irlandzkie klimaty w BDK
 
Irlandzkie klimaty w BDK

Synagoga

Echo Bieszczadów

WYKAZ PUNKTÓW DYSTRYBUCJI MIESIĘCZNIKA   "Echo Bieszczadów"

 

Najnowsze wydanie:

MAJ 2020

(kliknij - przeczytaj)

Poprzednie wydanie:
------------------------------- 
KWIECIEŃ 2020
------------------------------- 

ARCHIWUM

 

CENNIK REKLAM I OGŁOSZEŃ

(kliknij - powiększ)

Bieszczadzki Dom Kultury - facebook

Zaprzyjaźnione serwisy

http://mojelesko.pl/

 

ustrzyki.info

lesko.info

 

http://mojelesko.pl/

 

Leska karta dużej rodziny


Copyright © 2020 Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku Rights Reserved.